Adózási specialista

2019-10-13 | 5d244deb71094

Adózási specialista munkatárs

Feladatok:

  • A Társaság teljes körű adózási feladatainak ellátása a Társasági könyvelési csoportjában, különösen: ÁFA, TAO, SZJA, Helyi adók tekintetében
  • Külföldi ÁFA-val kapcsolatos ügyintézés
  • Adózással kapcsolatos riportálási feladatok teljesítése
  • Közreműködés a havi és éves zárásban és az éves tervezésben
  • Auditokon (könyvvizsgálat, NAV) való részt vétel
  • Résztvétel a Társaság adózási folyamatainak fejlesztésében
  • Kapcsolattartás a Társaság központi adózási szakembereivel valamint a társosztályokkal és külső partnerekkel adózási kérdésekben

Elvárások:

  • Minimum 1-3 éves adózási területen szerzett tapasztalat
  • Közösségen belüli ügyletek adózási (ÁFA) vonatkozásában szerzett jártasság
  • Pénzügyi vagy számviteli területen megszerzett diploma
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás
  • Legalább egy integrált vállalatirányítási rendszer ismerete
  • Magabiztos személyiség, jó meggyőző képességgel
  • Pontos, precíz személyiség
  • Analitikus, strukturált gondolkodásmód és elemzőkészség
  • Jó kommunikációs készség írásban és szóban is (egy idegen nyelven is)
  • A feladatok proaktív megközelítése

Előnyt jelent:

  • Adótanácsadói vagy adószakértői képesítés
  • NAV On-line számla riport ismerete
  • Termékdíj ügyintézői képesítés
  • Multinacionális cégnél vagy könyvelő irodában szerzett tapasztalat
  • Mérlegképes könyvelői végzettség vállalkozási szakirányon
  • SAP gyakorlat (FI modul)
Szükséges szakképzettség
  • Felsőfokú gazdasági, pénzügy-számvitel
Munkavégzés helye
  • Borsod-Abaúj-Zemplén
Ágazat
  • Pénzügy
  • Számvitel
Szerződés típusa
  • Teljes munkaidő
Ügyintéző
  • Kiss Krisztina